TOPlist

Policie hledá svědky výbuchu v Šenově u Nového Jičína

Moravskoslezští kriminalisté pokračují v prověřování okolnosti trestného činu obecného ohrožení. Ke skutku došlo v sobotu 10. 1. 2015 kolem 15. 15 hodin v Šenově u Nového Jičína na Dukelské ulici.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že v rodinném domě, neobývaném od 1. 1. 2015, došlo nejprve pravděpodobně k nahromadění plynu, přičemž zřejmě následovala iniciace této látky. V důsledku výbuchu pak došlo k poškození objektu, narušení zdiva domu nejen v suterénu, ale také v dalších podlažích. Střepy skla byly při iniciaci rozmetány do okolí, byla poškozena i poblíž zaparkovaná vozidla. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši zhruba 2 030 000 korun (prvotní informace, neobjektivizována znalcem).

Policisté následně provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které dále zkoumají znalci. Na místo byl povolán i speciálně vycvičený pes k propátrání sutin. Byly provedeny výslechy zúčastněných osob. Aktuálně žádáme svědky, kteří se pohybovali v blízkosti objektu v okamžiku výbuchu a mohou poskytnout jakoukoliv informaci, aby nás kontaktovali na lince 158.

Inzerce