TOPlist

Policie hledá pachatele, který v Ostravě 4 hodiny brutálně znásilňoval mladou dívku

Ostravští kriminalisté intenzivně prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu znásilnění. Dne 19. 9. 2015 kolem 01.25 hodin. Dívka vystoupila z autobusu linky číslo 38 na zastávce „Hranečník“ na Těšínské ulici ve Slezské Ostravě. V době, kdy vystoupila, zahlédla v prostoru tramvajové zastávky ve vzdálenosti asi 10 metrů muže, později zjistila, že ji tento pronásleduje. Muž se vydal za poškozenou.

Ve vzdálenosti asi 400 metrů od uvedené zastávky na ulici Slívové ve Slezské Ostravě ji neznámý muž dostihl a zezadu zaútočil, počal ji škrtit. Obrana dívky byla neúspěšná, agresivita pachatele značná. Při prvotním útoku dívce upadly tašky a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Následovaly verbální výhružky, bití, škrcení. Dívka skončila na zemi, byla tažena několik metrů do křovin, kdy při tomto pachatel tašky odkopl. Následně byla dívka brutálně znásilněna. Pachatel ve svém omezujícím jednání pokračoval zhruba čtyři hodiny.

Dívka utrpěla různá zranění, doba jejich léčení není specifikována. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin znásilnění. Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Kriminalisté nepřetržitě shromažďují informace k pachateli a zjištění jeho identity.


logo Safety Guard1

Společnost Safety Guard (www.pomocvnebezpeci.cz), která spolupracuje s Policejním deníkem, se snaží podobným činům předcházet. Působí v oblasti prevence a osobní ochrany. Lidem používajícím aplikaci od Safety Guardu se může brzy dostat pomoci od profesionálních operátorů, případně přivolaných policistů, které dokáží díky automaticky spuštěnému poplachu přes telefon přivolat na místo právě operátoři Safety Guardu.

V krizové situaci stačí jednoduše zatřepat telefonem a aplikace spustí POPLACH, který je ihned zaznamenán operátory Monitorovacího centra. Zpráva o POPLACHU obsahuje váš popis, přesnou polohu GPS a video záznam, který byl automaticky nahrán ve chvíli, kdy jste POPLACH spustili. POPLACH je také okamžitě rozeslán SMS zprávou a emailem vašim vybraným nouzovým KONTAKTŮM. Operátoři SAFETY GUARD, kteří jsou speciálně školení na zásahy v nebezpečí, na základě video záznamu zhodnotí situaci a zprostředkují vám pomoc příslušné složky Integrovaného Záchranného Systému ČR, případně budou spolupracovat s vašimi nouzovými KONTAKTY.

„Uděláme jednoduše vše pro to, abychom vám pomohli zpět do bezpečí,“ uvádí společnost Safety Guard.


V průběhu prověřování bylo zjištěno, že ulicí Slívovou v době skutku projelo víc než 50 osobních vozidel a prošlo zhruba 10 osob. Kriminalisté realizovali ohledání místa činu, fotografickou dokumentaci, zajistili stopy, které nyní zkoumají znalci. Pachatel z místa činu pokračoval kolem 05.15 hodin nahoru po ulici Slívova, směrem k restauraci Salma. Policisté zjistili též popis pachatele. Jedná se o muže ve věku asi 35 let, vysokého přibližně 185 cm, štíhlé postavy, velmi krátkých vlasů světlejší barvy, na tváři měl tzv. strniště a má vystouplé lícní kosti. Oblečen byl do černé kožené bundy, bílého trika, černých úzkých kalhot po kotníky a obuty měl tmavé boty. V příloze zasílám identikit podezřelého muže a žádáme svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoli informace, případně informace k identitě muže na identikitu, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

Není vyloučeno, že muž mohl po či před skutkem cestovat vozidly MHD či taxislužby (nejen ostravských firem, ale dopravu do Ostravy mohl zajišťovat i mimoostravský „taxikář.“) I tyto řidiče či cestující žádáme o pozornost a případné sdělení skutečností na lince 158. Svědky mohl ráno 19. 9. 2015 upoutat i zápach muže. Muž po skutku pravděpodobně zapáchal výkaly.

Kriminalisté se shodují na výjimečnosti brutality skutku a jeho způsobu provedení. Žádáme o maximální pozornost médií i veřejnosti a pomoc při zjištění identity podezřelého muže.

Znásilnění je krutá osobní zkušenost, následky nejsou často jen fyzického charakteru, ale také rázu psychického. Prověřování uvedených zločinů se věnují nejzkušenější kriminalisté, často komisařky, aby při komunikaci s obětí nedocházelo k dalším traumatům. K výslechům je možné využít i speciálních výslechových místností…Mnohé oběti takových zločinů váhají s oznámením skutku policistům. Veškeré tyto skutečnosti si uvědomujeme. Pokud se ovšem další žena stala obětí znásilnění, spáchaného za obdobných okolností i podobného popisu pachatele, a dosud neoznámila věc policistům, apelujeme na poškozenou, aby takto učinila.

Inzerce