TOPlist

Policejní vyjednavač v akci. Rozmluvil sebevraždu muži, který chtěl skočit z mostu. Nebyl to jediný pokus sebevraždy na Brněnsku

V posledních nedělních minutách spěchali židlochovičtí policisté do Sokolnic. Na mostě tam seděl dvacetiletý muž a vyhrožoval skokem do kolejiště. Hlídce se s mužem podařilo navázat kontakt. Následně jej policisté za použití donucovacích prostředků dostali ze zábradlí do bezpečí. Po nezbytném prvotním ošetření mladík putoval do nemocnice do péče specialistů.

Podobný scénář se odehrál několik hodin před tím na mostě poblíž rekreační oblasti Stříbský mlýn nedaleko Ivančic. Tam devatenáctiletý mladík pod vlivem drog vyhrožoval skokem z mostu, který je ve skoro padesátimetrové výšce. Ve vypjaté situaci se nedařilo navázat komunikaci ani přítomné matce rozrušeného mladého muže. Ten nakonec přece jenom začal komunikovat s vyjednávačem přivolané zásahové jednotky.

Po více než hodině vyjednávání byl policista úspěšný. Mladík nebezpečné místo opustil. Po ošetření záchranáři putoval do nemocnice na specializované pracoviště.

Inzerce