TOPlist

Policejní vyjednavač přesvědčil muže, aby položil na zem páčidlo i nůž

Krušné chvíle zažili krnovští policisté, když v polovině září v Krnově na ulici Revoluční, ve spolupráci s městskými strážníky, zasahovali proti agresivnímu 41letému muži. Ten měl ve večerních hodinách dne 11. 9. 2014 v bytě družky napadnout 38letého známého. Přistoupil k němu a začal mu vyhrožovat nožem, kterým mu šermoval před obličejem. Družce sdělil, ať zavolá policisty nebo muže zabije.

Po oznámení incidentu na tísňovou linku podezřelý z bytu utekl. Policisté vyjeli na místo a spolu s městskými strážníky začali po muži pátrat. Nalezli ho na parkovišti před supermarketem. Agresivní muž držel v napřažených rukou nůž a páčidlo. Nereagoval na výzvy policistů a křičel, ať ho zastřelí nebo si něco udělá.

Na místo se dostavil také policejní vyjednavač, který během krátké chvíle navázal s podezřelým kontakt a muž mu poté vydal jak nůž, tak páčidlo a začal spolupracovat. Byl na místě zajištěn a při dechové zkoušce jsme mu naměřili 0,64 promile.

Následně byl podezřelý převezen k hospitalizaci do psychiatrické nemocnice. V těchto dnech policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro zločin vydírání a přečin výtržnictví. Svého protiprávního jednání se obviněný dopustil i přes to, že byl za trestný čin výtržnictví v minulosti odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

[tiskovka]por. Bc. Jiroušková P.
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce