TOPlist

Policejní akce Defender – pražští policisté vypátrali hledané osoby

Minulý týden od čtvrtečního dopoledne do sobotního rána provedli policisté a kriminalisté ze čtvrtého pražského policejního obvodu bezpečnostní akci, která byla zaměřena na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech, kradených věcech, na problematiku ilegální migrace osob, na trestnou činnost na úseku drog a zbraní, ale i na celkové snížení nápadu trestné činnosti.

Pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách

Při těchto kontrolách se policisté zaměřili na sběrny surovin, ubytovny, bary, restaurace, večerky, ale i na objekty, kde se zdržují lidé bez domova a narkomané. Všude tam pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, ale také kontrolovali zákaz prodeje alkoholu nezletilým. V pátek večer pak proběhla velká dopravně bezpečnostní akce, při které byla uzavřena ulice 5. května v obou směrech. Při této dopravní akci se policisté navíc zaměřili na kontrolu dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu nebo drog. Samozřejmě kontrolovali dodržování i ostatních ustanoveních zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Více než sto policistů

Celkem se této akce zúčastnilo více než 100 policistů spolu se strážníky Městské policie, pracovníky Celní správy, vojáky AČR a pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy.

Dohromady bylo zkontrolováno 1773 osob, 1078 vozidel, 126 živnostenských provozoven, 29 sběren, 22 „squatů“, 13 bazarů a 8 ubytovacích zařízení. Při akci byly zjištěny celkem 2 trestné činy související s jízdou pod vlivem alkoholu, kdy jeden z řidičů nadýchal 1,8 promile alkoholu v dechu. Další dva řidiči sedli za volant pod vlivem drog a 7 jich mělo pozitivní dechovou zkoušku do výše jednoho promile alkoholu v dechu, tedy v přestupkové rovině.

Zjistili 112 přestupků, vypátrali 4 hledané osoby

Celkem se podařilo zjistit 112 přestupků, za které policisté uložili pokuty ve výši přes třicet tisíc korun. Kontrole neuniklo ani 127 vozidel taxi a vypátrány byly i 4 hledané osoby. U dvou vozidle bylo zjištěno podezření na zásah do výrobního čísla karoserie, proto byla vozidla zajištěna a nyní se bude zkoumat, zdali nejsou kradená.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce