TOPlist

Policejní akce „Boxer“ se v Praze zúčastnily dvě stovky policistů a strážníků

Minulý týden provedli policisté čtvrtého policejního obvodu bezpečnostní akci v teritoriu čtvrté a desáté městské části.

Od čtvrtka do soboty provedli policisté čtvrtého policejního obvodu bezpečnostní akci, která byla zaměřená na kontrolu budov, kde se zdržují osoby bez trvalého přístřeší s cílem zamezit neoprávněnému užívání těchto objektů, kontrolu ubytovacích zařízení s cílem pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a kontrolu živnostenských provozoven se zaměřením na dodržování zákazu podávání, prodeje a požívání alkoholických nápojů nezletilými a mladistvými. Policisté se v rámci akce zaměřili také na dohled na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Pozornosti ale neušli například ani ti, kteří neoprávněně zaparkovali na vyhrazeném místě pro invalidy. Policisté také zkontrolovali několik zastaváren a bazarů s cílem vypátrat věci pocházejících z trestné činnosti.

V rámci celého opatření policisté zkontrolovali 1396 osob, 986 vozidel, 14 živnostenských provozoven, 9 ubytovacích zařízení, 2 sběrny surovin, 41 squatů a 5 zastaváren. Přitom zadrželi celkem 27 osob podezřelých ze spáchání různých trestných činů nebo přestupků. Jednalo se například o trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, maření úředního rozhodnutí a vykázání nebo krádeže vloupáním. V rámci dopravní akce odhalili celkem 4 řidiče pod vlivem drog, 2 řidiče pod vlivem alkoholu a jednoho se zákazem řízení. Zjistili také 225 přestupků v dopravě z čehož162 projednali v blokovém řízení a v souhrnu za ně uložili pokuty za více jak 80 tisíc korun. Zbylých 63 přestupků oznámili správnímu orgánu. Nutno také zmínit, že z tohoto počtu policisté odhalili 51 řidičů, kteří neoprávněně zastavili nebo stáli na vyhrazeném místě pro invalidy. Policisté také nalezli jedno odcizené jízdní kolo, které se díky tomu vrátí zpět majiteli.

Na celé akci se podílelo celkem 206 policistů a 6 strážníků městské policie.

[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce