TOPlist

Pohřešovaný senior na Jihlavsku se rychle nalezl. Pomohl psovod

Ve středu 27. ledna patnáct minut před osmnáctou hodinou přijali policisté integrovaného operačního střediska na lince tísňového volání 158 oznámení od muže z malé obce na Jíhlavsku, který pohřešoval svého osmdesátiletého otce.  Jak vyplývalo z oznámení,  senior měl odejít z místa trvalého bydliště zhruba hodinu po poledni a do doby oznámení se nevrátil domů. Syn se snažil tatínka v nejbližším okolí bydliště najít, ale jeho hledání bylo neúspěšně. Protože měl o otce vhledem k jeho vysokému věku a zhoršenému zdravotnímu stavu obavy, obrátil se na policisty.

Půl hodiny od oznámení psovod slavil úspěch

Operační důstojník získal přesnější popis muže, včetně popisu jeho oblečení. Tyto informace předal okamžitě všem policejním hlídkám. Do lokality v okolí místa trvalého bydliště byl vyslán také policejní psovod. Policisté začali s prověrkou zdravotnických zařízení, aby vyloučili případnou hospitalizaci seniora v nemocnici a začali připravovat vyhlášení pátrací akce po muži. Dvacet minut po osmnácté hodině, tedy zhruba půl hodiny od přijatého oznámení o pohřešování, přišla od policistů v terénu dobrá zpráva. Ztraceného seniora našel policejní psovod u cesty pod dálničním mostem mezi obcemi Štoky a Smrčná. Muž byl při vědomí a s policisty komunikoval. Na místo policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, jejíž posádka si muže převzala do péče. Cestou integrovaného operačního střediska jsme o nalezení seniora vyrozuměli jeho syna, který se dostavil na místo.

V tomto případě se nemusela vyhlašovat pátrací akce, protože pohřešovaná osoba byla ve velice krátké době nalezena. Jak se policistům podařilo zjistit, muž se odpoledne procházel venku a zřejmě ztratil orientaci a nedokázal se vrátit zpět do místa svého trvalého bydliště.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Ilustrační foto

Inzerce