TOPlist

Podvodník z Jihlavska nabízel zprostředkování půjček. Teď má trable

Trestného činu se dopustil třiatřicetiletý muž z Jihlavska, který podvodně nabízel zprostředkování půjček.

V dubnu loňského roku odpověděl na inzeráty lidí z různých částí republiky, kteří chtěli zprostředkovat půjčku nebo hledali finančního poradce. Muž vystupoval pod vymyšleným jménem, poškozené kontaktoval a nabídl jim, že půjčku zprostředkuje, za to chtěl dopředu zaplatit. Slíbené půjčky ale po zaplacení požadované částky nesjednal a s poškozenými přestal komunikovat.

Fantazie ani drzost mu nechyběla

Od dvou žen, blízkých příbuzných, které chtěly zprostředkovat půjčky v celkové výši 600 tisíc korun, si nechal zaplatit částku osm tisíc korun. Požadované peníze zdůvodnil jako poplatky za vyřízení půjčky a schvalovací řízení.

Dále podvedl muže, kterému také slíbil vyřídit půjčku a za to mu poškozený zaslal 1 400 korun. O své peníze přišla také mladá žena, která si podala inzerát s tím, že hledá poradce, který jí pomůže s finanční situací. Muž ji telefonicky kontaktoval a představil se pod smyšleným jménem jako ředitel banky, slíbil zprostředkování úvěru ve výši 200 tisíc korun. Podmínkou ale bylo zaplacení pěti tisíc korun, které mu žena poslala.

Úvěr ale poté muž nezprostředkoval a s poškozenou přestal komunikovat. Třiatřicetiletý muž se dopustil trestného činu podvodu.

por. Bc. Jana Kroutilová

Inzerce