TOPlist

Podvodnice se vydávaly za sociální pracovnice, seniory nakonec okradly

Policisté z obvodního oddělení v Třebíči vyšetřují případ krádeže peněz. Ve středu 27. ledna přijali na lince tísňového volání 158 oznámení, že se v obci Vladislav pohybují podezřelé ženy, které navštívily čtyřiaosmdesátiletého seniora žijícího společně s manželkou v rodinném domku.

 

Ženy oslovily seniora pod legendou, že jsou pracovnice ze sociálního odboru a kontrolují úroveň bydlení.  Jednalo se o dvě ženy, které seniorovi řekly, že mají pro jejich dceru příspěvek ve výši 1 000 korun, ale jelikož mají u sebe pouze 2 000 korun, potřebují tuto hotovost rozměnit. Muž jim hotovost rozměnil.

Využila lsti a chtěla vidět koupelnu

Jedna z žen ale využila příležitosti a odlákala seniorovu pozornost a chtěla ještě zkontrolovat koupelnu. Druhá žena zůstala sama v kuchyni a v nestřeženém okamžiku, kdy byl senior společně s manželkou a druhou ženou v koupelně, vnikla do prázdného obývacího pokoje, kde prohledala skříň obývací stěny a odcizila peněženku s finanční hotovostí a obálku s finanční hotovostí celkové výši 20 000 korun. Na místo vyjeli třebíčští policisté společně s kriminalisty, kteří provedli důkladné ohledání místa činu a případ zadokumentovali. Po pachatelkách, které mají krádeže peněz na svědomí, nyní pátrají.

V této souvislosti policie znovu varuje všechny seniory, aby do svých bytů a domků nikdy nepouštěli žádné cizí osoby a nenechali si nikdy namluvit žádné smyšlené legendy o sociálních pracovnicích nebo úřednících, kteří vracejí různé přeplatky. Většinou se jedná o dobře sehrané pachatele, kteří využívají důvěřivosti starých lidí a pak je bezostyšně okradou. V případě, že by seniora někdo oslovil a měl podobné návrhy a požadavky, senior na tyto nabídky nesmí reagovat a měl by okamžitě kontaktovat linku tísňového volání 158.

Policejní hlídka, která vyjede na místo, má v takových případech velkou šanci zadržet podezřelé osoby ještě na místě nebo v nejbližším okolí.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Ilustrační foto

Inzerce