TOPlist

Podváděl při vycházkách z vězení. Přesto se jeho podvody na seniorech podařily objasnit

Policejní komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování ÚO Hradec Králové obvinil v těchto dnech z podvodu 20-ti letého místního muže. Policisté mu kladou za vinu, že v loňském roce podvedl v Hradci Králové pod různými legendami tři seniory, které dohromady připravil o více jak 26 tisíc korun! Za to mu nyní hrozí až 3 letý pobyt za mřížemi.

Otřepaná záminka – změna dodavatele energií

V prvním případě se vloudil do bytu 81 leté ženy, kterou přesvědčil, že je zástupcem energetické společnosti. Po záminkou slevy na dodávku energie pro rok 2016 vybral od poškozené zálohu ve výši 733 korun. O měsíc později podvedl obdobným způsobem i 80-ti letou  seniorku, které slíbil odměnu při odebírání energie. Stařence prý řekl, že ji „nese dobrou zprávu“, neboť všem starším lidem bude v příštím roce vyplacena odměna.

Od důvěřivé ženy poté v jejím domku zinkasoval „zálohu“ ve výši 7 tisíc korun, přičemž pro další finanční hotovost, ve výši 5 tisíc korun, si přišel ještě následující den. Oběma poškozeným následně předal předem připravené „doklady“, které u nich našla později policie. V listopadu podvedl do třetice také 83 letého vysokoškolsky vzdělaného seniora. Poškozeného požádal o možnost zkontrolování smlouvy na energie, přičemž mu namluvil, že porušil podmínky plnění, za což na místě od seniora zinkasoval „pokutu“ ve výši 14 tisíc korun. (O tomto případu policie  informovala ZDE ).

Nepravosti páchal, když mohl odejít z vězení

Obviněný se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen. K činu se přiznal. Uvedl, že písemné dokumenty, které předkládal poškozeným, si opatřoval na počítačové technice ve veřejné knihovně. Není bez zajímavosti, že v období páchání výše uvedené trestné činnosti se tento muž nacházel ve výkonu trestu odnětí svobody a podvodů se dopouštěl v době, kdy byl pouštěn na vycházky ven nebo měl výkon trestu přerušen ze zdravotních důvodů.

Jedna z poškozených později na policii uvedla, že muže pustila domů, protože mluvil „zasvěceně“, byl hezky oblečen, a tak mu uvěřila. Že byla zřejmě podvedena si prý uvědomila až o dva dny později, když si vzpomněla, že jí neznámý muž neukázal žádný průkaz.

por. Mgr. Lenka Burýšková

Inzerce