TOPlist

Podnikatel vytáhl na finančáku dvě pistole a krabičku nábojů, hrozil, že příště přinese i zápalné láhve

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 42letého muže a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání.

Za vinu je mu kladeno, že v pátek 11. září dopoledne v budově Finančního úřadu Havířov při jednání záležitostí jeho podnikatelské činnosti vyhrožoval pracovnicím úřadu.

Během schůzky vedle dokladů vytáhnul dvě zbraně a krabičku nábojů. V tu chvíli pracovnice nedokázaly s určitostí říct, o jaké konkrétní zbraně se jednalo. Muž klidným hlasem řekl, že je na finančním úřadě zlikviduje a vyslovil požadavky vztahující se k jeho podnikatelské činnosti. Pracovnice muže požádala, aby znovu přišel v odpoledních hodinách. Muž při odchodu sdělil, že na jednání s sebou přinese zápalné láhve.

Po oznámení této události policisté neprodleně operativně zabezpečili okolí úřadu. Do terénu okamžitě vyjeli policisté služby kriminální policie a vyšetřování, povolána byla i zásahovka jednotka Moravskoslezského kraje Ostrava. V mezidobí připravovaného opatření na Myslbekové ulici v Havířově, policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Havířov podezřelého muže zadrželi poblíž bydliště.

Muž během výslechu se ke svému jednání doznal a vyslovil politování. Zbraněmi, které podezřelý muž měl s sebou, byla plynová pistole a flobertka, náboje byly určeny do těchto zbraní.

Pachateli hrozí trest odnětím svobody na dvě léta až osm let. Muž v minulosti nebyl nikdy trestán.

Inzerce