TOPlist

Podnapilá žena demolovala zařízení restaurace v Mladém. Skončila na záchytce

V úterý 5. ledna po šesté hodině večerní přijalo operační středisko českobudějovické městské policie oznámení o ženě napadající hosty restauračního zařízení v Mladém.

Strážníky po příjezdu na místo kontaktovala obsluha provozovny a označila jim očividně rozrušenou mladou ženu. Ta si měla objednat nápoje a pokrmy, které vzápětí začala házet kolem sebe. To však ženě nestačilo, následovalo strhávání záclon z oken a házení popelníků po restauraci. Jakmile se na místě objevili strážníci, agresivní žena reagovala nevybíravými výrazy na jejich adresu.

Skončila nejdřív s pouty na rukou, pak jela na záchytku

Jedenadvacetiletá žena z Českých Budějovic byla zjevně ovlivněná alkoholem nebo návykovou látkou. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a mezitím se snažili ženu uklidnit. Ta však byla zcela bez zábran a pokusila se je fyzicky napadnout. Nakonec skončila v poutech. Strážníci jí poté doprovodili v sanitním vozidle na protialkoholní záchytnou stanici.

Zde byla u ženy provedena orientační dechová zkouška na alkohol s výsledkem 2,89 promile.

Bude muset uhradit i napáchanou škodu

Žena se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku znečištění veřejného prostranství, přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku. Nezaplacenou útratu a případně náhradu za způsobenou škodu po ní bude požadovat i restaurační zařízení, ve kterém žena způsobila výtržnost.

Mgr. Věra Školková

 

Inzerce