TOPlist

Podnapilá řidička v Dolním Benešově způsobila dopravní nehodu. A nebyla sama

Dne 22. února 2016 kolem půl jedné ranní řídila místní 47letá žena po ulici Opavské v Dolním Benešově osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Clio, kdy poblíž zdejší restaurace nezvládla řízení vozu, vyjela vpravo mimo komunikaci na chodník a narazila do kovového oplocení rodinného domu.

Pila a řídila i přes zákaz

Při dopravní nehodě utrpěla řidička zranění lehčího charakteru a následně byla sanitním vozidlem převezena k lékařskému vyšetření a ošetření do Slezské nemocnice v Opavě. Odborné měření dechovými zkouškami u ní vyznělo pozitivně, kdy jí byly naměřeny hodnoty okolo 2 promile alkoholu v dechu. K předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou se doznala a lustracemi v dostupných evidencích bylo také zjištěno, že v současné chvíli má platnou blokaci řidičského průkazu, poněvadž jí byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do poloviny března letošního roku.

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování a již nyní je výše jmenovaná žena důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Hřešil i řidič z Opavy

Stejného protiprávního jednání, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se dopustil i 62letý muž z Opavy, neboť tento v podvečerních hodinách předchozího dne řídil pod vlivem alkoholu osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicia. Tato skutečnost byla zjištěna při silniční kontrole ze strany policejní hlídky opavského dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky, a to poblíž supermarketu na ulici Krnovské v Opavě. Odborná měření dechovými zkouškami prokázala u řidiče pozitivní výsledky s hodnotami téměř 2,1 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž požití alkoholu před jízdou doznal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a rovněž mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.

por. Bc. René Černohorský

Ilustrační foto

Inzerce