TOPlist

Podařilo se objasnit hned několik loupeží na severu Čech

Litoměřickým kriminalistům se podařilo v krátké době objasnit dva případy zvlášť závažné trestné činnosti, ke kterým došlo v měsíci listopadu 2015 v Litoměřicích a v Roudnici nad Labem.

K prvnímu případu došlo v polovině listopadu v Litoměřicích. Do jedné z místních heren vstoupil tehdy neznámý pachatel, maskován a pod pohrůžkou zbraně požadoval vydání peněz. Neznámý muž sebral obsluze peněženku s finanční hotovostí a poté odešel. Incident se naštěstí obešel bez újmy na zdraví. Na základě intenzivní práce se podařilo kriminalistům muže během několika dnů vypátrat. V uplynulých dnech byl pro zvlášť závažný zločin loupeže obviněn 31letý muž z Litoměřic, který je trestně stíhán na svobodě. ( Videozáznam)

Obsluha prodejny utrpěla zranění

Druhý případ s obdobným scénářem byl oznámen na konci listopadu z Roudnice nad Labem. Do jedné z místních prodejen přišel s úmyslem obohatit se 35letý muž z Děčínska, který neváhal k získání kořisti použít násilí. Obsluha prodejny utrpěla poranění hlavy a lupič utekl s finanční hotovostí, kterou odcizil i s částí pokladny. Litoměřičtí kriminalisté na základě intenzivní činnosti tohoto muže během několika dní vypátrali a obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Návrh na vazební stíhání obviněného byl akceptován. Podle trestního zákoníku hrozí obviněným trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Devadesát procent loupeží se dařilo objasnit

Za rok 2015 litoměřičtí kriminalisté evidují téměř tři desítky případů loupeží, kdy se jim podařilo téměř 90 procent těchto skutků objasnit. Eviduje se však též i téměř desítk případů oznámených loupeží tzv. smyšlených! Takováto oznámení nadměrně zatěžují policisty, kteří by se mezitím mohli věnovat jiným závažným případům trestné činnosti. Osoba, která oznámí smyšlený případ loupeže, se může dopustit přestupkového jednání a může být postižena pokutou až do výše 50 tisíc korun. Pokud bude označí konkrétní osobu, může být případ kvalifikován jako trestný čin.

 nprap. Pavla Kofrová

Inzerce