TOPlist
Inzerce

Pod vlivem alkoholu a drog se pokusil ujet hlídce policie. Ke své smůlu ale naboural

Krátce po 23. hodině dne 13.3. policejní hlídka při běžné činnosti zastavila ke kontrole na ulici Zborovská osobní vozidlo značky Škoda Rapid, jehož řidič však náhle šlápl na plyn a začal ujíždět směrem k Roudničce, kde na konci slepé ulice najel do lesa, projel kolem Biřičky a vyjel až na silnici I/35 vedoucí od Býště na Hradec Králové. Pokračoval do centra města, kolem řeky Orlice, kde ve slepé ulici Na Přívoze najel na cyklostezku vedoucí k Univerzitě HK, kde prorazil vjezdovou závoru na parkoviště. Pokračoval ke kruhové křižovatce Brněnská, dále na Slezské Předměstí a v ulici Bratří Štefanů již nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, kde narazil do dopravní značky a zůstal stát. Řidič se městem řítil až 160km/h rychlostí, nedával přednost v jízdě, jel v protisměru, zákazem vjezdu a najel i na cyklostezku. Hodně nebezpečně ohrožoval další účastníky silničního provozu, v jednom okamžiku při vyjíždění z vedlejší silnice těsně projel před další policejní hlídkou, která jela po hlavní silnici. Během splašené jízdy, kdy ho pronásledovalo hned několik hlídek, si prorazil i pneumatiku.

Policisté proti řidiči i spolujezdci použili donucovací prostředek hrozbu namířenou střelnou zbraní, hmaty a chvaty. Oba muže zajistili a převezli na služebnu. U 22letého řidiče zjistili, že má pozitivní test na návykové látky a to na amfetamin/metamfetamin a že je pod vlivem alkoholu – 0,1 promile. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve muž odmítl. Dále zjistili, že má blokaci řidičského průkazu, protože po vypršení již druhého zákazu řízení, který měl do srpna 2018, si řidičský průkaz neobnovil. Muž se přiznal k vypití jednoho desetistupňového piva těsně před jízdou a k užití jedné dávky pervitinu někdy po poledni. Na dotaz, proč policistům ujížděl, sdělil, že nechtěl zahanbit rodinu.
Spolujezdce, který je mladistvý, si po podání vysvětlení na služebně převzala matka a řidič byl po nutných úkonech propuštěn.
Celou věc si převzala hlídka dopravní policie, která nehodu zadokumentovala a oba účastníky vyslechla. Škodu na vozidle odhadla na 120 tisíc, na značce 8 tisíc a na závoře 15 tisíc korun.
Případ prověřujeme a zjišťujeme, zda nedošlo ke spáchání trestného činu obecné ohrožení.

Žádáme svědky, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k nebezpečné jízdě, při které se nikomu nic nestalo, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv služebnu.

Inzerce