TOPlist

Pod osobní auto vběhla v Michli žena, o kus dál pod další auto vběhlo dítě

K první dopravní nehodě došlo u stanice MHD Vyskočilova v pražské Michli krátce před 8. hodinou. Na místo zamířily hlídky Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod, povolány byly posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP.

Při střetu s osobním vozem utrpěla 57letá žena vážná vícečetná poranění. Po stabilizaci životních funkcí byla při vědomí předána na traumatologické oddělení motolské nemocnice. Podle informací z místa přebíhala žena silnici mimo vyznačený přechod pro chodce.

Téměř ve stejný čas, jen cca o 100 metrů dále, srazil řidič osobního vozu 11letého chlapce. Sem zamířila další hlídka Oddělení dopravních nehod a povolány byly posádky RZP a RV ZZS HMP.

Se středně těžkým zraněním byl pacient po akutním ošetření na místě předán do péče zdravotníků Thomayerovy nemocnice v Krči. Podle svědků nehody měl chlapec vběhnout na přechod pro chodce ve chvíli, kdy na přechodu svítila červená. Osobní automobil Škoda Superb, který chlapce srazil, jel podle všeho na zelenou. Řidič se snažil střetu zabránit a strhl řízení, čímž došlo při najetí na obrubník k proražení pneumatiky.

Inzerce