TOPlist

Pochůzkový prodej může být přestupkem. Přesto se stále někdo o něj pokouší

Ve středu 25. listopadu po poledni prováděla hlídka městské policie v Českých Budějovicích běžnou kontrolní činnost na Lannově třídě.

 

V pěší zóně strážníci spatřili čtyři mladé ženy, jak zastavují kolemjdoucí občany a cosi jim nabízejí. Strážníci pojali podezření na zakázaný pochůzkový prodej a dotázali se dotyčných žen na důvod jejich počínání. Dvacetiletá žena z Českobudějovicka, dvaadvacetiletá žena z Plzeňska a dvě jedenadvacetileté ženy z Jihlavska shodně uvedly, že realizují anonymní akci průzkumu služeb na trhu. Jakmile však strážníci požadovali k nahlédnutí příslušné dokumenty, setkali se s odmítnutím. Ženy si po chvíli přece jen své jednání rozmyslely a strážníkům dokumenty ukázaly. Strážníci vzápětí zjistili, že o žádný průzkum trhu se nejedná. Jednalo se totiž o formuláře na změnu zdravotní pojišťovny.

Strážníci ženy poučili o tom, že jakýkoliv pochůzkový prodej je na celém území města zakázán. Svým jednáním jsou důvodně podezřelé ze spáchání přestupku proti pořádku ve věcech územní samosprávy porušením obecně závazné vyhlášky města. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat správní orgán.

Inzerce