TOPlist

Po zběsilé jízdě Náchodem skočil ujíždějící řidič před policisty do řeky, přesto ale neutekl

Trestní stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky a k tomu maření úředního rozhodnutí a vykázání má nyní na krku 31letý muž z Náchodska, který se po Náchodě projížděl autem pod vlivem pervitinu a ohrožoval přitom ostatní občany i policejní hlídku.

V pátek 18. 9. 2015 před druhou hodinou odpoledne si policejní hlídka všimla muže za volantem červeného Renaultu Megane, na kterého okresní soudce vypsal příkaz k zatčení.

Hlídka otočila vůz a vydala se za ním. Mladý muž za volantem ale nehodlal na kontrolu hlídky čekat, místo toho se vydal na útěk městem, místy až rychlostí 100 km/hod., přitom narazil do policejního vozu a ohrozil několika velmi riskantními manévry okolní auta i chodce.

Nakonec před plaveckým bazénem odbočil směrem k řece, zastavil nárazem o zídku, vyběhl z auta a skočil do vody. Jenže policisté mu byli v patách, jeden ze dvoučlenné hlídky ho pohlídal u stávajícího břehu, druhý mezitím přeběhl most, a když muž přeplaval, tak ho zatkl.

Dechová zkouška na alkohol, které se zmáčený muž dobrovolně podrobil, neprokázala žádný alkohol, zato však orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek odhalil, že muž je pod vlivem pervitinu. Policisté muže zadrželi a převezli na oddělení k procesním úkonům. Pak ho propustili k dalšímu řízení na svobodě.

Další pokračování měl případ včerejšího dne, v pondělí 21. 9. 2015 dopoledne, kdy policejní hlídka na parkovišti před obchodním domem Albert opět narazila na stejného muže, za volantem stejného vozu. Znovu seděl v autě pod vlivem drog, jak vzápětí ukázal orientační test Drugwipe. Policejní hlídka, tentokrát již v klidu bez pronásledování, mladého, dosud však nepoučitelného, muže znovu zadržela a odvezla s sebou na oddělení.

V současné době jsme proti muži zahájili trestní stíhání pro spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí, jízdu motorovými vozidly má již teď totiž soudně zakázanou až do roku 2021. Aktuálně mu hrozí také až dvouletý trest odnětí svobody.

Inzerce