TOPlist

Po topícím se muži pátral v noci v centru Prahy policejní vrtulník

Krátce po 2. hodině ráno bylo v pondělí oznámeno na tísňovou linku, že z Mostu Legií v Praze skočil do Vltavy pravděpodobně opilý muž.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky PČR, vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Holešovice a Centrála, byl povolán člun poříčního útvaru Městské policie Praha a k místu vyjeli také policisté z poříčního oddělení PČR. Přivolány byly posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP.

Hasiči i strážníci začali okamžitě pátrat na člunech na hladině Vltavy. Podle svědků se muž nedaleko od mostu ponořil pod vodu a už nevyplaval. Z tohoto důvodu byl na místo povolán vrtulník Letecké služby PČR a k místu vyrazili také policisté ze Speciální pořádkové jednotky Praha. K místu dorazil také velitel policie z PMJ Praha.

Hlídky policie pročesávaly břehy, vrtulník zatím pátral na hladině řeky ze vzduchu. Ani dvouhodinové pátrání ale nepřineslo žádný výsledek a tak se všechny složky IZS vrátily zpět na své základny, či ke své běžné činnosti.

K Vltavě se policisté vrátili okolo 8. hodiny ráno, kdy byl ze Štvanice nahlášen nález lidského těla ve vodě. Podle policie se jedná pravděpodobně o pohřešovaného muže. Vše ale musí potvrdit nařízená pitva.

Inzerce