TOPlist
Inzerce

Po střetu s osobním autem zemřel na Karvinsku motorkář

V neděli v podvečer došlo na silnici III. třídy v Orlové na Karvinsku k tragické dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motocyklem. Řidič (21) vozidla Opel Astra pravděpodobně motorce zn. Yamaha nedal přednost při odbočování vlevo a došlo ke střetu.

„Na pomoc vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Záchranáři byli u postiženého během šesti minut. První pomoc poskytovali šestačtyřicetiletému muži nejprve svědkové události, kteří pod vedením operátora zahájili srdeční masáž. Ve snaze obnovit činnost srdce pokračovali dále záchranáři. Zasahující lékař u pacienta zjistil poranění v oblasti hrudníku a horní končetiny. Ani rozšířená resuscitace za použití přístrojové techniky a léků však nevedla k úspěchu a muž na místě podlehl svým vážným zraněním. Lékař byl nucen konstatovat jeho smrt,“ uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Řidič osobního vozu byl zraněn lehce.

Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Vyšetřování zavinění a příčin nehody si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Místo nehody bylo částečně uzavřeno, průjezd místem byl řízen policisty kyvadlově.

Inzerce