TOPlist

Po předjíždění řidič dostal smyk. Postupně narazil do dvou nákladních vozidel

Čtvrteční ranní dopravní nehoda zablokovala provoz na frekventované komunikaci v Kostelci nad Orlicí. Po předjíždění řidič osobního auta postupně narazil do dvou nákladních vozidel.

Dopravní hlídka vyjížděla k nahlášené události včera  v 05:55. Řidič vozu zn. Peugeot 106 jedoucí na silnici č. I/11 od Častolovic směrem na Kostelec nad Orlicí na rovném úseku komunikace, označeném podélnou čárou souvislou, začal předjíždět nákladní vozidlo zn. Man s návěsem. Při zařazování se zpět do svého jízdního pruhu nezvládl manévr a s autem vyjel vpravo mimo silnici. V okamžiku, kdy se pokoušel vrátit zpět na silnici, dostal smyk, který nezvládl a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem zn. Peugeot Boxer. Po střetu osobní peugeot odletěl zpět na svoji stranu silnice přímo na nákladní soupravu.

Záchranáři odvezli k ošetření  šestačtyřicetiletého místního řidiče osobního auta, k žádnému dalšímu zranění osob naštěstí nedošlo. Přítomnost alkoholu u všech tří řidičů policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili. Škoda této dopravní nehody je předběžně vyčíslena na 145.000 korun.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Frekeventovaný úsek komunikace byl téměř dvě hodiny zcela uzavřen.

por. Mgr. Alena Kacálková

Foto PČR

Inzerce