TOPlist

Plzenští policisté dopadli zloděje, kteří z auta ukradli vrtačku

Jeden hlídal okolí, druhý násilím vnikl do cizího vozu. Ten prohledal a z něj odcizil klíče a vrtačku. O lup se podělili.

Policisté Obvodního oddělení Plzeň – Střed objasnili případ vloupání do osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, ze kterého si pachatelé odnesli svazek klíčů a příklepovou vrtačku. Během šetření události zjistili, že dne sedmého března tohoto roku těsně před šestou hodinou večerní se dvojice mužů rozhodla  obohatit svůj rozpočet o věci získané vloupání do vozu zaparkovaného v Plzni na ulici Koperníkova.

Ukradli vrtačku a klíče

Zatímco mladší z mužů, 24letý Plzeňan, hlídal okolí, o čtyři roky starší komplic vnikl do vozu a z něj odcizil zmíněné věci. Vrtačku si ponechal, klíče dal jako podíl z lupu svému parťákovi. Den nato si pak oba vyslechli sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež. Protože starší z mužů je prostřelým recidivistou, který byl za majetkovou trestnou činnopst odsouzen naposledy v říjnu loňského roku k ročnímu trestu odnětí svobody se zkušební dobou čtyř let, za přečin krádež mu hrozí další tři roky za mřížemi. Mladšímu z pachatelů pak může být uložen až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Ing. Hana Štefflová

Inzerce