TOPlist

Plzeňským kriminalistům stačilo pár dnů k objasnění loupežného přepadení

Jen pár dnů po spáchání zvlášť závažného zločinu si teprve 23letý recidivista z jižního Plzeňska na služebně Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň vyslechl obvinění z loupežného přepadení. Toho se dopustil dne 10. února tohoto roku krátce po druhé hodině odpolední  na zastávce městské hromadné dopravy v ulici U Borského parku v Plzni.

Zde pachatel oslovil 19letého mladíka, kterého vyzval, aby mu vydal peníze nebo mobilní telefon. Protože mladý muž odmítl, podezřelý na něj zaútočil. Několikrát jej udeřil pěstí do hlavy a během útoku mu z kapsy kalhot odcizil hovorové zařízení. Napadený muž však agresora uchopil za ruku a krátce se s ním  o telefon přetahoval. Když během tahanice aparát pachateli upadl na zem,  začal napadený volat o pomoc.

Násilník dalšího útoku zanechal, rychle telefon zvedl ze země a z místa odešel.

Hrozí mu trest mnoha let vězení

Plzeňští policisté se ihned po oznámení případu touto událostí začali intenzivně zabývat a zakrátko díky osobní a místní znalosti odhalili totožnost pachatele. Protože toho se jim však nepodařilo tentýž den dopadnout, začali po něm pátrat. Ve své činnosti byli úspěšní a v pondělí proti mladému recidivistovi zahájili trestní stíhání.

Protože obviněný byl v minulosti pravomocně odsouzen za předchozí násilnou a majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, byl včera přímo z policejní služebny převezen do plzeňské věznice, kde trest vykoná. Nyní mu za zvlášť závažný zločin loupež, kterého se dopustil 10. února tohoto roku, hrozí dalších deset let za mřížemi.

por. Ing. Hana Štefflová
Inzerce