TOPlist

Pěstoval konopí, vyráběl z něj marihuanu. Teď spadla klec

Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který pěstoval konopí a vyráběl z něho marihuanu. Objasnit trestnou činnost se policistům podařilo na základě výborné operativní činnosti a prováděným šetřením. Nejprve kriminalisté získali poznatky, že v rodinném domě v Jihlavě dochází k výrobě marihuany. Následné prověřování vyústilo v domovní prohlídku, při které v  domě zajistili mimo jiné konopí a usušenou marihuanu. Zajištěná travní hmota byla zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení zkoumání.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřicetiletého muže a jednačtyřicetileté ženy, oba z Jihlavy. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Žena byla také obviněna z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ale spáchaného jako účastník ve formě pomoci. Muž ani žena v minulosti ještě nebyli soudně trestáni. Oba se ke spáchání činu přiznali a jsou stíháni na svobodě.

Muž je obviněn z toho, že s úmyslem získat marihuanu pěstoval v rodinném domě v Jihlavě, v místě svého bydliště, konopí. Marihuanu chtěl dále používat pro vlastní potřebu. Nejprve si muž koupil přes internet semínka konopí a poté v domě vypěstoval malé rostlinky. „Konopí následně přesadil do skleníku a v pěstování pokračoval až do konce září. Poté muž vzrostlé rostliny sklidil, přenesl je na půdu domu, kde konopí sušil a zpracovával,“ popsal por. Bc. Radim Novák, DiS., komisař oddělení obecné kriminality. Získanou marihuanu obviněný muž skladoval v plastových dózách a sáčcích, a to až do zákroku policistů a provedení domovní prohlídky. Jednačtyřicetiletá žena, spolumajitelka a uživatelka domu, o výrobě drogy věděla. Pěstování konopí v domě a poté i ve skleníku umožnila a stejně tak i následnou výrobu marihuany po přesunutí rostlin na půdu domu.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

Inzerce