TOPlist

Pěstmi se pustil i do strážníka

Ve středu krátce po poledni museli strážníci ve Zlíně řešit agresivního muže

Rvačku hned několika mužů, kterou oznámil na linku tísňového volání 156 náhodný svědek, spěchala vyřešit hlídka Městské policie Zlín. Incident se odehrával v průchodu mezi autobusovým nádražím a sadem Svobody jen několik minut po poledni.

Po příjezdu strážníci spatřili dva muže, mezi nimiž docházelo k prudké potyčce. Poté, co jim v dalším napadání zabránili, zaměřil jeden z nich své agresivní jednání právě vůči nim. Přitom se nejprve pokusil zakročujícího strážníka udeřit pěstí do hlavy, načež jej uchopil za nohy a pokusil se jej strhnout na zem. Hlídka MP Zlín tak byla nucena použít k ochraně své bezpečnosti donucovací prostředky a útočník se ocitnul v poutech. Následně bylo zjištěno, že se jedná o 38letého muže z Uherského Brodu.

Druhý z účastníků potyčky, 39letý muž ze Zlína, hlídce MP Zlín uvedl, že ač dotyčného nezná, byl z jeho strany bezdůvodně atakován údery pěstí do oblasti hlavy. Verzi napadeného následně podpořili i další dva svědci, kteří viděli celý incident od samého začátku.

K napadenému muži, který utrpěl zranění, přivolala hlídka MP Zlín zdravotnickou záchrannou službu. Naopak útočníka strážníci omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě jej předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

 

Inzerce