TOPlist

Pelhřimovsko: přepadeného mladíka okradli o osobní věci


Kriminalisté zadrželi v těchto dnech tři mladé muže podezřelé z tohoto loupežného přepadení a ve čtvrtek 21. dubna zahájili jejich trestní stíhání.  Čtyřiadvacetiletý muž a dva šestadvacetiletí muži z Humpolce jsou obviněni ze zločinu loupeže spáchané formou spolupachatelství. Trestní stíhání se všemi třemi pachateli vedeme na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až deseti let.

Přepadení důkladně připravili

Trojice mladých mužů se na loupežné přepadení důkladně připravila. Po vzájemné předchozí domluvě se sešli v inkriminovaný den v Humpolci, kde nasedli do dodávkového automobilu Ford Tranzit,  které řídil jeden z nich a společně odjeli do Pacova, kam vylákali pod smyšlenou legendou dvacetiletého mladíka. Mladíka minimálně jeden z pachatelů znal. Jeden z pachatelů si sebou do vozidla vzal ulomenou dřevěnou násadu. Loupež se odehrála 1. února kolem půl šesté večer v Pacově na Náměstí Svobody. Dva mladíci vystoupili z dodávkového automobilu a zezadu přistoupili k lavičce, na které v tu dobu seděl dvacetiletý mladík. Jeden z pachatelů mladíka chytil za krk, druhý za nohy a násilím ho proti jeho vůli dotáhli do dodávkového automobilu, který měli postavený zhruba čtyři metry od lavičky. Mladíka naložili do auta a nechali ho ležet na podlaze nákladového prostoru vozidla.

Použili dřevěnou násadu

„Ve vozidle pachatelé mladíka slovně, ale zejména fyzicky napadali. K napadení, které bylo velmi brutální, použili kromě jiného dřevěnou násadu, kterou si pro tento účel opatřili. Po mladíkovi požadovali peníze a postupně mu odcizili jeho mobilní telefon, batoh s různými osobními věcmi, peněženku s osobními věcmi a doklady, zimní bundu a boty, které měl v době přepadení oblečené a obuté na sobě,“ doplnil npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Pelhřimov.  Poté zbitého a okradeného mladíka odvezli pryč z Pacova a na silnici mezi obcemi Čížkov a Nová Cerekev ho přinutili vystoupit z vozidla. Stále mu vyhrožovali dalšími fyzickými útoky a nařídili mu, aby si lehl na břicho vedle silnice a dal ruce za hlavu. Poté ho ponechali na místě a odjeli. Mladík utrpěl mnohačetná zranění na různých částech těla.

Mladíci se doznali

Kriminalisté se začali tímto závažným případem zabývat okamžitě po přijetí oznámení. Vlastní operativní činností, výslechem přepadeného mladíka, vyhodnocením všech získaných poznatků a provedených procesních úkonů se jim podařilo případ objasnit a zadržet tři pachatele. K činu se mladíci doznali, ale závažnost svého jednání zlehčovali. Kriminalistům uvedli, že měli s přepadeným muže nějaké nevyřízené účty z dřívější doby, údajně jednomu z nich dlužil peníze a oni ho tak chtěli pouze vystrašit.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Ilustrační foto

Inzerce