TOPlist

Pelhřimovsko: peníze si půjčoval, i když věděl, že nebude moci splácet


Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže, který uzavřel s několika subjekty smlouvy o poskytnutí úvěrů, ačkoli si byl vědom skutečnosti, že půjčky nebude moci splácet. Celkem způsobil škodu přes sto tisíc korun.

Uzavřel smlouvy s šesti finančními společnostmi

Mladý muž je obviněn z toho, že v období od února roku 2014 do srpna loňského roku uzavřel s šesti různými finančními společnostmi smlouvy o úvěrech v celkové výši přes sto tisíc korun. Smlouvy uzavíral i přes to, že si byl vědom své špatné finanční situace a že úvěry nebude schopen splácet. Navíc při uzavírání smluv úmyslně uvedl nepravdivé informace o svém příjmu a o svých dosavadních finančních závazcích. Poslední žádost o půjčku podal v srpnu loňského roku u finanční společnosti na částku deset tisíc korun, tato žádost mu ale byla zamítnuta. Z poskytnutých úvěrů muž uhradil pouze malou část.

Úvěrový podvod

Kriminalisté se případem zabývali od podzimu loňského roku, kdy zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Nyní po ukončení prověřování policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečiny podvod a úvěrový podvod. Okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují, obviněnému v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

por. Bc. Monika Pátková

Inzerce