TOPlist

Pelhřimovsko: mladík přes bazarový portál podvedl více jak čtyřicet lidí


Pelhřimovští kriminalisté stíhají jednadvacetiletého muže z Ústeckého kraje. Muž je obviněn pro podvody, kterých se dopouštěl na internetu. Prostřednictvím internetového bazarového portálu podvedl přes čtyřicet lidí a způsobil škodu přes padesát tisíc korun.

Inkasoval peníze, zboží nedodával

Jednadvacetiletý mladík je obviněn z toho, že v období od dubna loňského roku do začátku ledna letošního roku zveřejňoval inzeráty s nabídkami prodeje zboží, za toto inkasoval peníze, ale zboží zájemcům nedodal. V uvedeném období inzeroval prodej různých věcí a ve svých inzerátech uváděl jako kontakt na prodávajícího několik různých e-mailových adres. Nabízel zejména různé zbraně jako plynové pistole, flobertky nebo vzduchovky, ale také mobilní telefony, herní konzole a další věci. Po komunikaci s potenciálním zájemcem o koupi si nechal zaslat peníze prostřednictvím elektronické peněženky. Peníze vybral a ponechal si je pro vlastní potřebu, zájemcům však žádné zboží nedodal.

Celková škoda 56 tisíc korun

Kriminalisté se případem začali zabývat na základě přijatých oznámení od poškozených. Důsledným prověřováním a provedeným šetřením se jim podařilo vypátrat totožnost pachatele a v únoru letošního roku zahájili jeho trestní stíhání pro trestný čin podvodu. Při následném vyšetřování byli zjištěni další poškození. Těch je zatím přes čtyřicet, obviněný jim způsobil celkovou škodu 56 tisíc korun.

V tomto týdnu policejní komisař rozšířil trestní stíhání obviněného o další skutky. Za trestný čin podvodu hrozí muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

por. Bc. Monika Pátková

Ilustrační foto

Inzerce