TOPlist

PÁTRÁNÍ: Za informace vedoucí k dopadení lupiče nabízí banka 500 tisíc

Detektivové nejen z pražské Palmovky pracují na případu loupežného přepadení pokladního banky ze středy 7. května. Během prošetřování případu kriminalisté zjistili, že lupič má s největší pravděpodobností na svědomí ještě další loupež v bance na Praze 1 z listopadu loňského roku. Kriminalisté proto na případu spolupracují s kolegy z prvního policejního obvodu.

V pátek 22. listopadu před půl jedenáctou dopoledne přišel do bankovního ústavu v ulici Na Florenci muž, přistoupil k jednapadesátileté pokladní, z bundy vytáhl stříbrnou pistoli a požadoval vydání finanční hotovosti. Žena mu v obavě o svůj život vydala několik desítek tisíc korun a muž poté z banky odešel.

Kriminalisté během vyhodnocování kamerových záznamů zjistili, že podezřelý muž ještě předtím než loupil v bance v ulici Na Florenci, vytipovával si k přepadení i dalších pět peněžních ústavů v centru metropole. Nakonec sebral odvahu a jako nejvhodnější objekt k přepadení se mu jevila banka v ulici Na Florenci. Přepadené pokladní pak při loupeži sdělil: „Mám rakovinu a je mi všechno jedno“.

Podezřelý je ve věku kolem 60 let, vysoký asi 175 centimetrů, střední postavy. Měl delší prošedivělé vlasy a zrzavý knír. Oblečený byl do černomodré bundy s bílou podšívkou a modrých džínů. Na hlavě měl čepici s kšiltem, černé sluneční brýle a bradu si maskoval šedivou vlněnou šálou. Ozbrojen byl pistolí stříbrné barvy a hovořil česky.

Jakékoliv informace k tomuto neznámému muži přijme Policie ČR na bezplatné tísňové lince 158.

UPOZORNĚNÍ: Za informace, které by prokazatelně přispěly k vypátrání tohoto pachatele, nabízí peněžní ústav vysokou finanční odměnu ve výši 500 tisíc korun.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce