TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pražští policisté pátrají po podvodníkovi

Policisté druhého policejního obvodu pátrají od úterý 5. listopadu po muži, který obelstil v nákupním centru v Praze na Zličíně prodavačku. Asi padesátiletý muž přišel kolem poledne do jednoho z obchodů v nákupním centru a obsluhu požádal o směnu pěti stokorunových bankovek za jednu pětiset korunovou. Tato směna proběhla v pořádku, nicméně neodbytný muž žádal prodavačku o další výměnu peněz a sice chtěl za dvě pětisetkorunové bankovky jednu tisíci korunovou, přičemž ale prodavačce při předání peněz předal pouze pětisetkorunovou bankovku a mladá žena mu na to vrátila dvě pětiset korunové bankovky, jelikož jednu tisíci korunovou neměla. Prodavačka si ve zmatku ničeho podezřelého nevšimla a muž bohatší o pět set korun odešel.

K popisu podezřelého můžeme uvést, že se jednalo asi o padesátiletého muže, vysokého zhruba 190 centimetrů. Měl krátké prošedivělé vlasy, tmavý pigment kolem očí. Oblečen byl do modrého kabátu, košile, džínových kalhot a na nohou měl černé boty.

Policisté touto cestou apelují na občany, zejména na prodejce, aby byli obezřetní při podobných žádostech o směnu peněz, a zároveň prosíme veřejnost o jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění totožnosti, pohybu nebo pobytu muže na fotografii a kamerovém záznamu. Poznatky přijmou policisté na tísňové lince 158.

no images were found


[tiskovka]npor. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce