TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pražští policisté pátrají po podvodníkovi

podvodnik Pražští kriminalisté od 25. března prozatím bezúspěšně pátrají po čtyřiatřicetiletém muži (PETR SOUČEK), na kterého Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 8 vydalo předběžný souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a podvodu.

Hledaný muž si měl vypůjčit vozidla Volkswagen Fox a Volvo XC90, i přes tři platné zákazy řízení tyto vozy řídil, poté je majitelům nevrátil a prodal je za jejich zlomkovou cenu, aby umořil své dluhy. Policisté prozatím odhadují způsobenou škodu na 700 tisíc korun. Jako záminku pro výpůjčku aut použil historku o úmrtí jeho otce a potřeby rychlého vyřízení pozůstalosti. Podle detektivů se muž vyhýbá spravedlnosti a skrývá před policií a soudy.

Nejen, že by se hledaný mohl pohybovat na území metropole, ale není ani vyloučen jeho pobyt i na Ústecku nebo na západě Čech. Policisté disponují informacemi, že hledaný by mohl pracovat jako automechanik a nejčastěji se obléká do pracovního oděvu, takzvaných montérek.

Muž je vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy. Má krátké hnědé vlasy a modré oči. Jakékoliv informace k hledanému muži, jeho pobytu a pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce