TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pražští policisté pátrají po neúnavném bytaři, na svědomí má desítky, možná stovky vloupání

patracka Hledaný (ARTL STANISLAV) má na svědomí desítky, možná stovky vykradených domácností. Spravedlnosti uniká už čtvrtým rokem.

Případy vloupání do domácností prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu, kteří zároveň pátrají po čtyřicetiletém muži, jenž je z těchto trestných činů podezřelý. Prošetřováním policisté zjistili, že hledaný se vloupává téměř výhradně do bytů v oblasti Prahy Vinohrad. Ty „navštěvuje“, samozřejmě bez vědomí majitelů zásadně v dopoledních, nebo brzkých odpoledních hodinách, kdy má téměř stoprocentní jistotu, že budou jeho obyvatelé v zaměstnání, nebo ve škole. Přitom k vloupáním samotným nepřistupuje nijak vědecky.

Přiložením ucha na dveře vytipované domácnosti zjistí, zda je „čistý vzduch“, a potom dveře buď vyháčkuje, vypáčí, nebo rovnou vyrazí. Z bytu pak odnese, co mu přijde pod ruku. Zaměřuje se především na rozměrově menší, ale o to cennější věci v podobě drobné elektroniky, například fotoaparátů či notebooků, ale nepohrdne ani finanční hotovostí a šperky. V krádežích mu nebrání ani ten fakt, že je za obdobnou majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání dvou a půl let, který dodnes nenastoupil.

Proto je na něj od roku 2010 vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Nota bene to není poprvé, kdy má na krku trest odnětí svobody. Do dnešní doby se totiž za mříže „podíval“ už celkem pětkrát. Kriminalistům se do současné doby nepodařilo, i přes přijatá opatření, „notorického“ bytaře vypátrat a zadržet. Proto se touto cestou obrací s žádostí o pomoc na širokou veřejnost. Každý, kdo zná místo současného pobytu hledaného, může tuto informaci předat kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce