TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pražští kriminalisté pátrají po lupiči z Prosecké ulice

Nedlouho po půl třetí odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání 158 oznámení o loupežném přepadení. Toho se dopustil neznámý pachatel v bankovní pobočce v Prosecké ulici v Praze.

Do banky vešel muž již zamaskován kuklou a s pistolí v ruce. Rovnou si to namířil k pokladní přepážce se slovy „dej sem všechny peníze“. Proto také víme, že lapka mluvil plynně česky, bez jakéhokoliv přízvuku, nebo vady řeči. Pokladní byla touto situací notně vyděšena a pachateli okamžitě vyhověla. To bylo samozřejmě v danou chvíli to nejlepší, co mohla udělat. Jakýkoliv odpor ze strany poškozených je totiž v takových případech možná dokonce hra o jejich vlastní život.

Také díky tomu trvalo loupežné přepadení pouhých několik desítek vteřin, kdy pachatel, jakmile obdržel hotovost v řádu několika desítek tisíc korun, z banky odešel neznámo kam.

Loupež momentálně prošetřují kriminalisté třetího policejního obvodu, kteří touto cestou prosí o pomoc širokou veřejnost. Prosí každého, kdo by muže zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer poznal, aby tuto informaci předal detektivům cestou linky tísňového volání 158.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce