TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pražští kriminalisté pátrají po brutálním útočníkovi

V sobotu večer došlo k brutálnímu napadení nic netušícího páru. Pachatel zaútočil ostrým předmětem na krk a obličej napadených.

Nic netušící dvojice, muž a žena (62, 29) procházela v sobotu v půl osmé večer Národní třídou v Praze. Z ničeho nic k nim ale přiskočil neznámý mladík, nebo muž, který na Itala a jeho českou kamarádku bezdůvodně zaútočil ostrým předmětem, kterým je oba pořezal v oblasti obličeje. Napadené ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku pod pravou čelistí, muži pak velice hlubokou, osm centimetrů dlouhou řeznou ránu na tváři. Po tomto ataku se neznámý útočník sebral a utekl Divadelní ulicí neznámo kam.

Pachatele oba poškození následně popsali jako muže ve věku mezi 35 až 45 lety, vysokého 175 cm. Ten měl v době útoku na hlavě kšiltovku, a oblečen byl do tmavě modré bundy, s výrazně bílými pruhy na rukávech a hrudi. Sebou měl hledaný v době incidentu modrou cestovní tašku. Případ prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu, kteří touto cestou prosí o pomoc při pátrání po útočníkovi širokou veřejnost. Jakékoliv informace k totožnosti pachatele, nebo jeho místu pobytu mohou pozorní občané kriminalistům předat prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Nutno zmínit, že kriminalisté vnímají pachatele samotného jako velice nebezpečného, neboť k útoku došlo bez jakéhokoliv předchozího verbálního, nebo fyzického konfliktu mezi aktéry. Stejně tak si následně pachatel z místa události nic neodnesl, což znamená, že se jednání nedopustil z cílem poškozené okrást, oloupit, nebo se jinak obohatit. Proto apelujeme na každého, kdo by pachatele poznal, aby se ho nesnažil sám zadržet, ale toto nechal na policistech, kteří jsou k takovým zákrokům vycvičeni a vyzbrojeni.


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce