TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po ženě, která měla v nemocnici odcizit seniorovi peněženku

Policisté z místního oddělení v Libni pracují od 13. června na případu krádeže hotovosti osmaosmdesátiletému pacientovi z nemocnice na Praze 8, který měl uschované peníze v peněžence vedle lůžka. Senior obědval na posteli a do pokoje vstoupila asi šedesátiletá žena podpírající se o francouzskou hůl s modrou rukojetí. Pacienta se zeptala na drobné za desetikorunu a ten ji důvěřivě ukázal na peněženku v zásuvce stolu, aby se po mincích podívala.

Žena si poté začala s mužem povídat, mezitím mu pouklízela u lůžka a při odchodu se zmínila, že se po víkendu vrací do nemocnice na takzvané vytahování stehů. Po necelé čtvrthodině se ovšem senior podíval do zásuvky stolu a zjistil, že mu chybí kožená peněženka s dvěma pětisetkorunovými bankovkami. Když to řekl druhému pacientovi ležícímu na vedlejším lůžku, ten mu odvětil: „Nejprve jsem té ženě nevěnoval pozornost, pak mi ale přišla podezřelá až dotěrná, tak jsem jí raději vyfotil na mobil“.

Policisté zpracovávají tento případ jako trestný čin krádeže, za což hrozí v případě dopadení a odsouzení až dvouletý pobyt ve vězení. V souvislosti s tímto případem policisté pátrají po asi šedesátileté ženě, zavalité postavy, která nosí krátké tmavé vlasy. Oblečená byla do bílého trička s červenými vodorovnými pruhy, v pravé ruce měla francouzskou hůl a v levé ruce nákupní tašku. Jakékoliv informace k totožnosti hledané, jejím pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce