TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po pachateli loupežného přepadení

PRAHA VENKOV-JIH – K loupežnému přepadení bankovního ústavu došlo 29. ledna letošního roku v centru Průhonic.

Do prostoru přepážek bankovní pobočky vstoupil čtvrt hodiny před sedmnáctou hodinou starší muž. Jakmile zjistil, že je zde sám, vytáhl z kapsy levou rukou pistoli a začal s ní mířit na bankovní úřednice. S pistolí v ruce požadoval vydání peněz a následně vytáhl pravou rukou z kapsy nůž, kterým rovněž začal ženy ohrožovat. Jedna z pokladních mu v obavě o jejich zdraví a životy nakonec vydala větší finanční hotovost a lupič pak pobočku opustil hlavním vchodem.

Jednání neznámého lupiče bylo zachyceno záznamovým zařízením. Z výpovědi osob, jakož i po vyhodnocení kamerového záznamu bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku kolem 60 let, světlé pleti, podsadité přibližně 170 cm vysoké postavy, pod nosem s hustým knírem. Na očích měl nasazeny dioptrické brýle s masivními hranatými tmavými obroučkami. Hovořil plynně česky a podle pohybů a používaných gest se zřejmě jednalo o leváka.

K popisu oblečení se podařilo zjistit, že v době loupeže byl neznámý násilník oblečen do:
> tmavé, pravděpodobně černé zimní bundy s klopou se zapínáním na zip a druky, z vnitřní strany podšité zelenou látkou, kdy vnější tmavá kapuce bundy má z vnitřní strany podšívku z látky fialové barvy,
> znečištěných kalhot – kapsáčů šedé nebo khaki barvy,
> na hlavě měl nasazenou pletenou čepici tmavě modré barvy, v horní části se světlejším pruhem,
> spodní část obličeje mu z části zakrýval šátek se vzorem bílých a černých větších kostek,
> na nohou měl obuty černé znečištěné polobotky, tzv. Prestige.

Případem se intenzivně od prvopočátku zabývají kriminalisté a bohužel přes všechna zatím provedená opatření a šetření se jim nepodařilo zadržet pachatele této loupeže. Z tohoto důvodu se obracejí na občany s žádostí, aby jim pomohli zjistit totožnost neznámého lupiče. Případné informace k muži, ale i k samotnému případu mohou policistům sdělit osobně přímo na služebně územního odboru Praha venkov-JIH v Mnichovicích nebo je mohou zavolat prostřednictvím bezplatné linky Policie České republiky 158.

no images were found


[tiskovka]nprap. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce