TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po pachateli, který ukradl zlato za 80 tisíc

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají po pachateli krádeže šperků. Ten přišel v úterý 12. března krátce před sedmnáctou hodinou do zlatnictví v ulici Francouzská v Praze. Zajímal se o zlaté řetízky a několik si jich nechal i ukázat. Nakonec si dva vybral a prodavačka proto plato s ostatními řetízky odložila stranou. Mladík se ještě chvíli rozmýšlel a nakonec si vybral ten levnější z nich. Když mu jej chtěla obsluhující žena zabalit, vtrhnul muž za prodejní pult, odložené plato sebral a z prodejny utekl. Žena se ho pokoušela pohotově zastavit, pachatel ji však u východu odstrčil do skleněné výlohy, kterou prodavačka svým tělem vysklila. Pak se podařilo zloději utéct. V obchodě je však nainstalován bezpečnostní kamerový systém, který pachatele velmi dobře zachytil.

K jeho popisu poškozená uvedla, že se jednalo o muže bílé pleti, vysokého asi 180 – 190 centimetrů, štíhlé postavy s krátce střiženými černými vlasy. Na sobě měl černou zimní bundu do pasu, tmavě modré džínové kalhoty a na hlavě černou čepici s kšiltem.

V souvislosti s touto událostí, tak kriminalisté žádají širokou veřejnost o případná svědectví v případě, že by muže na kamerovém záznamu někdo poznal, nechť se obrátí na tísňovou linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR.

V případě dopadení a odsouzení pak muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce