TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po muži, který se zastal dívky, tu se pokusil znásilnit neznámý útočník

Policisté Policie České republiky pátrají muži, který se stal svědkem pokusu znásilnění 19leté dívky, a který útočníkovi zabránil v páchání tohoto protiprávního jednání.

K útoku došlo dne 25. května 2014 v době mezi 8.30 hodin a 9.30 hodin v Plzni na Americké ulici. Mladá žena se zde posadila na lavičku, kde vyčkávala do odjezdu vlaku. V té době k ní přisedl mladý muž, který se s ní nejdříve snažil konverzovat. Poté jí však nečekaně fyzicky napadl. Násilím jí položil na lavičku a začal jí za účelem pohlavního styku osahávat na celém těla. Žena se aktivně bránila, kdy se pachatele snažila odstrkávat, a křičela o pomoc. Na to zareagoval náhodný kolemjdoucí (starší muž), který útočníka od poškozené odtrhl a ženu vyzval k útěku. Pachateli pak na místě domluvil.

Jednalo se o muže ve věku zhruba 50 let, bílé pleti, šedých vlasů, silnější postavy. Vysoký byl zhruba 170 cm a na sobě měl oblečeny kraťasy a triko s krátkým rukávem.

Policisté žádají muže, který mladé ženě pomohl, aby se neprodleně přihlásil na tísňovou linku 158 nebo se osobně dostavil na jakoukoli policejní služebnu. Stejně tak žádáme o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali na shora popsaném místě a byli svědkem tohoto protiprávního jednání.

[tiskovka]por. Ing. Hana Štefflová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce