TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po muži, který se dopustil krádeže a podvodu

hledany Policisté pátrají po osmatřicetiletém muži (ŽÁK RÓBERT) na základě vydaných třech souhlasů se zadržením pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, krádež a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku.

Muž je podezřelý z toho, že se seznamoval s ženami a následně z nich pod různými záminkami lákal finanční hotovost. Své oběti většinou vyhledával na internetových seznamkách a následně s nimi několik týdnů žil. Je také podezřelý z toho, že když jedna z žen odešla z bytu do práce, tak ho vykradl. Tímto jednáním způsobil škodu ve výši několika desítek tisíc korun. Těchto skutků se dopouštěl na celém území České republiky, přičemž za obdobná jednání je stíhán i na Slovensku, kde je na něj od 3. 9. 2012 vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Kriminalisté také zjistili, že hledaný rád navštěvuje různá kasina a intenzivně hraje poker.

Popis hledaného: atletická postava, modré oči, v levém uchu náušnice s kameny, často nosí na krku a zápěstí ruky masivní řetízky.

V případě, že víte, kde by se mohl muž nacházet, nebo jste se stali také jeho obětí, kontaktujte prosím linku 158.

[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce