TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po motorkáři, který ujíždí od BČS bez placení

Chrastavští policisté v současné době pátrají po neznámém motorkáři, který celkem v devíti případech natankoval pohonné hmoty u čerpacích stanic na Chrastavsku a Hrádecku a následně ujel bez placení. K některým čerpacím stanicím se vrátil i opakovaně. Prvního újezdu se dopustil již počátkem října loňského roku, kde v Hrádku nad Nisou u čerpací stanice v ulici Liberecká natankoval benzín a bez placení ujel. Další újezdy následovaly v tomto roce, kdy během dvou uplynulých měsíců tankoval bez placení celkem v osmi případech. V pěti případech navštívil čerpací stanice v Chrastavě, dvakrát v Hrádku nad Nisou a dvakrát tankoval v Rynolticích. Časové intervaly jeho tankování se pohybovaly vždy zhruba po týdnu. Motorkář měl tu drzost, že některé čerpací stanice navštívil i dvakrát. Přesto se jej zatím nepodařilo policistům dopadnout. Jednotlivými újezdy již napáchal škodu za více jak 6 tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že motorkář i motocykl zůstává pro policisty stále neznámý, obracíme se proto s žádostí o pomoc na veřejnost. Je možné, že někdo utajeného motorkáře přeci jenom pozná, byť jen třeba na základě popisu jeho motocyklu. Rovněž zveřejňujeme i pořízené fotografie z čerpacích stanic.

K popisu motorky uvádíme, že se jedná o motocykl zřejmě domácí výroby, nastříkaný celý na černo, má stříbrný výfuk pravděpodobně z Javy, na předním kole kotoučové (stříbrné) brzdy, na jednom z videí je vidět zelená žárovka v předním světle motorky. Registrační značka motocyklu je údajně začerněná. Řidič je oděn do černé bundy s bílým nápisem SECURITY na zádech a nosí červenou motokrosovou helmu, matné brýle, černé rukavice, kanady a černé kalhoty. Ty střídá s modrými, které mají reflexní pruh.

Pokud někdo z veřejnosti bude moci přispět svými informacemi k objasnění újezdů a k dopadení pachatele, je možné informace volat na bezplatnou tísňovoulinku 158 nebo přímo na obvodní oddělení Chrastava tel. č. 974 466 736.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce