TOPlist

PÁTRÁNÍ: Pachatel má pravděpodobně na svědomí desítku vloupání do vozidel

Kriminalisté třetího policejního obvodu pátrají od dubna letošního roku po pachateli vloupání do vozidel na území Prahy 9. Jednu z krádeží, která se stala ve čtvrtek 3. dubna v ulici Bryksova, zachytila kamera městského kamerového systému. Pachatel se po vypáčení zámků na levé i pravé straně dveří vloupal do motorového vozidla Dacia Logan, ze kterého následně odcizil autorádio a další věci, které se v autě nacházeli. Kriminalisté pak prověřováním zjistili, že pachatel se krátce před vloupáním pohyboval v blízké herně, kde jsou instalovány bezpečnostní kamery. Záběry z nich přikládáme k tomuto článku a zároveň prosíme všímavé občany o pomoc při ztotožnění muže, který je na záběrech zachycen.

Policisté také uvádí, že za posledních pět měsíců došlo na území Hloubětína a Černého mostu k dalším čtrnácti skutkům vloupání do vozidel tovární značky Dacia, a to stejným způsobem, který je popsán výše. Je tedy velmi pravděpodobné, že muž zachycený na kamerovém záznamu má na svědomí i tyto skutky.
Proto žádáme občany, v případě, že by muže na kamerovém záznamu poznali, ať neprodleně kontaktují tísňovou linku 158 nebo se obrátí na policisty na kterékoliv služebně Policie ČR.

V případě dopadení a odsouzení hrozí muži, za trestný čin krádeže, až pětiletý pobyt za mřížemi a to především kvůli způsobené škodě.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce