TOPlist

Pobodal muže na ulici a utekl

Pomozte kriminalistům vypátrat útočníka a jeho komplice.

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají od 8. listopadu po třech mužích a jedné ženě, kteří se účastnili rvačky v Ječné ulici v Praze, která skončila pobodáním mladíka.

Celý incident se odehrál z pátku na sobotu, pár minut po půlnoci, v ulici Ječná. Dva mladíci šli ulicí I. P. Pavlova směrem na Karlovo náměstí, když se ale na chodníku míjeli s mladým párem, vzájemně se nevyhnuli a srazili se. Kvůli tomu se mezi nimi rozpoutala roztržka. Jeden z mužů, ten který šel původně po ulici s dívkou, si vytáhl ze zadní kapsy nůž, nejprve s ním šermoval před obličejem druhého, a poté ho nečekaně bodl do oblasti žeber. Chvíli se ještě postrkovali, ale situace se začala pomalu uklidňovat a nakonec na sebe mladíci pouze pokřikovali.

Mezitím však k útočníkovi s nožem přiběhli z protější strany silnice další dva mladíci. V útoku už pak nikdo nepokračoval a zraněný pobodaný muž i se svým kamarádem odcházeli směrem k zastávce tramvají na I. P. Pavlova. Po pár minutách však uslyšeli dupot nohou, oba se otočili a spatřili za sebou útočníka s nožem i dva mladíky, kteří se k němu připojili při prvním útoku. Opět se strhla bitka, nicméně pobodanému muži i jeho kamarádovi se naštěstí podařilo utéct. Zraněný doběhl na nejbližší policejní služebnu, odkud mu policisté okamžitě zavolali zdravotnickou pomoc. Druhý se schoval v přilehlém parku tak, aby ho útočníci nenašli.

Případ si okamžitě převzali kriminalisté a bezprostředně po útoku zajistili záznamy z bezpečnostních kamer v metru. Ty zachytily ve vestibulu pohyb dvou mladíků, kteří při prvním incidentu přispěchali na pomoc útočníkovi s nožem.

Jedná se o muže ve věku kolem pětadvaceti let, vysoké asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Mají světlou pleť a jeden z nich měl na sobě výraznou žlutomodrou bundu.

Vzhledem k tomu, že oba hledaní, byli účastníky celého incidentu a následně se podíleli i na opětovném napadení, je pro kriminalisty zjištění jejich totožnosti velmi zásadní, a to především z důvodu, že s největší pravděpodobností znají totožnost útočníka s nožem.

Kriminalisté touto cestou žádají jak svědky celého incidentu v Ječné ulici, tak všímavé spoluobčany, kteří by podezřelé mladíky poznali, aby okamžitě kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158 nebo policisty na kterékoliv služebně Policie ČR.

V současné chvíli jsou všichni tři podezřelí z výtržnictví a útočník s nožem navíc z trestného činu ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení.

Inzerce