TOPlist

Pachatelé krádeže foťáku

Policisté z Obvodního oddělení policie I v Hradci Králové vyšetřují krádež digitálního fotoaparátu z elektro prodejny na ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové, Věkoších. Vystavené zboží odcizil dne 3. 10. 2014 v době od 9:30 do 10:00 podezřelý muž přímo z prodejního pultu ve chvíli, kdy se prodavač věnoval jinému zákazníkovi.

Muž podle dosud zjištěných informací nejprve demontoval čidlo elektronického zabezpečení a poté se zbožím bez zaplacení opustil prodejnu. Jednalo se o digitální fotoaparát s mobilním telefonem zn. Samsung Galaxy Camera EK-GC 100 v hodnotě 9 tisíc korun. Policisté provedli ohledání místa činu a zajistili kamerový záznam z prodejny.

Na záznamu je zachycen muž středního věku, atletické postavy, vystříhaný dohola. Oblečený je do černé mikiny s velkým písmenem „S“ na levé straně prsou a do modrých riflí. Muž se několik minut pohybuje po prodejně a komunikuje s prodavači. V jedné chvíli se vrací k vystaveným fotoaparátům, jeden demontuje a uschovává jej do kapsy mikiny. Poté z prodejny odchází, aniž by zboží zaplatil.

Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud jste poznali podezřelého muže na fotografiích nebo máte jakékoliv informace k odcizenému fotoaparátu, sdělte tyto na bezplatnou linku 158.

Inzerce