TOPlist

Jiřina Márová

Pražští policisté pátrají od poloviny října po padesátileté ženě, kterou viděla její rodina 17. října v odpoledních hodinách poblíž metra Holešovice a poté jí naposledy spatřila v parku mezi ulicemi Hlavní a Bojanovická na Praze 4. Pohřešovaná je bez domova a pohybuje se ve společnosti bezdomovců, má blízký vztah k Praze 9, Černému mostu, kde má hlášené trvalé bydliště.

Kriminalisté specializující se na pátrání po osobách zjistili, že trpí schizofrenií, samomluvou a v minulosti již byla hospitalizována v psychiatrické léčebně Bohnicích. Zda se v současné době léčí, či užívá nějaké léky, její blízcí netuší. Do současné doby o sobě žena nepodala žádnou zprávu svým přátelům ani rodině a její telefonní číslo je nedostupné. Hledaná je vysoká asi 168 centimetrů, hubené postavy. Má oválný obličej, modré oči, velký začervenalý nos, krátké řídké hnědé vlasy a zanedbaný chrup.

Oblečená je s největší pravděpodobností do černého svetru s oranžovými pruhy na rukávech, černé vesty a na nohou má modré džínové kalhoty. U sebe by měla mít batoh tmavé barvy, zelenou tašku s nápisem Ikea a růžovou tašku. Jejími zvláštními znameními jsou jizvy po popáleninách na předloktí pravé ruky a mateřské znaménko o velikosti jednoho centimetru na pravém rameni. Velmi výrazná je také její houpavá chůze. Současná vizáž pohřešované se výrazně liší od fotografie v databázi hledaných, která není podle rodiny aktuální.

Jakékoli informace k pohybu a pobytu hledané ženy přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

Inzerce