TOPlist

PÁTRÁNÍ: Nepoznáváte muže, který se s komplicem vloupal do domu v Motole?

identikit-podezreleho Kriminalisté čtvrtého oddělení druhého policejního obvodu pátrají od 13. srpna po dvou mužích, kteří se vloupali do rodinného domu v pražském Motole. Krátce po čtvrté hodině ranní slyšeli obyvatelé domu hluk v garáži. Nejprve se domnívali, že jejich syn odchází dříve do práce, ale po chvilce jim to nedalo a šli se podívat, co se děje. Uvnitř domu pak objevili spoustu stop a rozházené věci. Majitel domu poté vyběhl do garáže, odkud se ozýval hluk. Uvnitř spatřil dva muže, kteří do jeho a manželčina vozu nakládali ukradené věci. Okamžitě na ně zakřičel: „ Co tu děláte, vypadněte!!“ Jeden z pachatelů vzal kolo, které měl v ruce, nasedl na něj a odjel. Druhý stihl vzít tašku s hokejovou výstrojí a z garáže utekl.

Majitelé domu poté okamžitě volali tísňovou linku 158. Po příjezdu na místo události kriminalisté zajistili spoustu stop. Mimo jiné se jim z výpovědí podařilo sestavit identikit jednoho z pachatelů. Podle svědectví si však byli oba pachatelé velmi podobní.

Jednalo se o muže vysoké asi 185 cm, ve věku kolem třiceti let, snědé pleti. S největší pravděpodobností cizince. Měli krátce střižené tmavé vlasy, tmavé oči, ostře řezané rysy a několika denní strniště. Jeden z mužů byl oblečen do hnědých pracovních kalhot s laclem a tmavého trika.

Kriminalisté touto cestou žádají širokou veřejnost o případná svědectví v případě, že by muže na identikitu někdo poznal. Informace vedoucí ke zjištění totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou operátoři bezplatné tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR.

[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce