TOPlist

PÁTRÁNÍ: Nepoznáte lupiče z Vyšehradské ulice v Praze?

Detektivové specializující se na loupežná přepadení ve druhém policejním obvodě v Praze pátrají od 26. června po neznámém muži, který kolem čtvrté hodiny v noci oloupil obsluhu baru ve Vyšehradské ulici. Muž nejprve popíjel v baru alkohol, poté přistoupil k barmanovi se slovy: „Jak by se ti líbilo, kdyby tě takhle někdo okrad?“, následně ho přitlačil na pult a z kapsy mu vytáhl klíč od zásuvky, ve které měl uschovanou takzvanou kasírtašku. Z peněženky pak odcizil 50 až 100 tisíc korun a z místa odešel. Šokovaný barman případ oznámil na tísňovou linku a loupeží se začali ihned zabývat kriminalisté z Nádražní ulice.

V souvislosti s tímto případem žádají detektivové veřejnost o pomoc při pátrání po doposud neznámém muži, jehož podobu zachytila bezpečnostní kamera při přepadení.

Hledaný muž je ve věku kolem čtyřiceti let, vysoký asi 180 centimetrů, atletické postavy a opáleného vzhledu. Podle přepadeného barmana bylo na jeho postavě očividně vidět, že muž pravidelně cvičí. Má krátké vlasy v barvě takzvané špinavý blond a několikadenní strniště. Hovořil česky, bez přízvuku a v době přepadení měl v ústech cigaretu. Oblečený byl do trička žluté barvy značky Adidas, přes tričko pak měl oblečenou vestu bez rukávů, která byla barevně sladěná s tričkem. Na nohou měl krátké kalhoty tmavé barvy a plátěné sportovní boty tmavé barvy, značky rovněž Adidas.

Jakékoliv informace k hledanému muži, zejména k jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR. Kriminalisté hledaného podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce