TOPlist

PÁTRÁNÍ: Muž si na cizí doklady vypůjčil elektrokoloběžku a už ji nevrátil

Policisté místního oddělení v Modřanech prošetřují případ podvodného vypůjčení elektrokoloběžky z půjčovny na ulici Lodnická v Praze 4. Pátého září okolo sedmnácté hodiny do zmiňované půjčovny přišel muž, který předložil občanský průkaz a kartičku zdravotního pojištění. Na tyto doklady si od personálu půjčil elektrickou koloběžku, kterou však už nevrátil a majiteli půjčovny tak způsobil téměř třicetitisícovou škodu. Následným šetřením ve věci policisté zjistili, že muž použil zřejmě cizí doklady, které jejich majitel pár dní před incidentem ztratil. Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery, které jsou v půjčovně nainstalované a policisté tak alespoň částečně znají jeho podobu. Policisté touto cestou žádají veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací k muži na záznamu volali na bezplatnou tísňovou linku 158.

Popis: hledaný muž je ve věku 25 až 30 let, vysoký 170 až 180 centimetrů, světlé pleti. Na sobě měl pruhované tričko s límečkem, tříčtvrteční džínové kalhoty a na nohou takzvané skejtové boty. Na hlavě měl zelenou čepici s kšiltem.

Policisté tento případ kvalifikují jako trestný čin podvod, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

no images were found


[tiskovka]prap. Bc. Iveta Martínková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce