TOPlist

PÁTRÁNÍ: Muž kradl v prodejně, poté poškodil vstupní dveře a utekl

Kamerový systém zachytil mladou dvojici, která kradla v obchodě s potravinami, muž poté násilím posuvné dveře otevřel a z místa odešel.

Policisté z místního oddělení v Holešovicích prověřují od 23. září případ poškozených vstupních dveří prodejny s potravinami v Dělnické ulici na Praze 7. K dispozici jsou kamerové záznamy, které zachycují podezřelou dvojici, konkrétně muže a ženu, jak procházejí mezi regály se sladkostmi. V jednu chvíli je na záznamu vidět, jak si vybrané laskominy vložili pod své oblečení. Mezitím jejich počínání zpozorovala všímavá prodavačka, která duchapřítomně uzamkla posuvné vchodové dveře a zavolala na tísňovou linku 158.

Oba podezřelí u pokladny samozřejmě zboží nezaplatili a chtěli z obchodu odejít. Když však zjistili, že jsou vchodové dveře uzamčené, vrátili prodavačce odcizené sladkosti. I přesto chtěla prodávající, aby oba vyčkali na policejní hlídku, a to z důvodu, že se dopustili přestupkového jednání. Mladý muž se chtěl zřejmě vyhnout kontaktu s policií, a proto přistoupil k uzamčeným posuvným dveřím, násilím je rozevřel a z místa utekl. Majiteli tak vznikla škoda více než deset tisíc korun. Podezřelý se svým jednáním dopustil trestného činu poškozování cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Prodavačkám se podařilo na místě zdržet ženu, kterou poté předaly policejní hlídce.

V souvislosti s tímto případem tak policisté pátrají po podezřelém, který z obchodu utekl. Pravděpodobně se jedná o muže ve věku kolem 25 až 30 let, štíhlé postavy, vysokého asi 180 centimetrů. Má krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do tmavé mikiny s bílým nápisem na hrudi a kapucí, tmavých kalhot a černobílých bot. Na hlavě měl světle hnědou čepici s kšiltem, na zádech tmavý batoh a na levé ruce tmavé hodinky. Jeho zvláštním poznávacím znamením je tzv. bradka.

Jakékoli informace k této hledané osobě, k jejímu pohybu a pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně.

no images were found


[tiskovka]pprap. Eva Krausová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce