TOPlist

PÁTRÁNÍ: Muž by měl mít na svědomí dvě krádeže

Detektivové ze 7. oddělení třetího policejního obvodu zabývající se majetkovou kriminalitou pracují od 14. února na případu krádeže dámské kabelky z kanceláře vrchní sestry pracující na oddělení funkční diagnostiky v nemocnici na Praze 8. Neznámý muž odcizil bez poškození zámku dveří kabelku v kanceláři, kde měla zdravotní sestra uschovanou peněženku s pěti set korunami, doklady, několik platebních karet a diář, ve kterém ovšem měla poznamenané i PIN kódy ke kartám. Dvaapadesátiletá žena při odchodu z kanceláře neuzamkla dveře opatřené takzvanou koulí, pouze je zabouchla, a když se po sedmi hodinách vrátila, zjistila, že kabelka už není na svém místě. Krádež pak nahlásila policistům na nedalekém místním oddělení na Zenklově ulici a případ si nakonec převzali kriminalisté.

Policisté ze záznamu bankomatu zjistili, že skutku se s největší pravděpodobností dopustil muž, který se snažil celkem sedmkrát vybrat z odcizené platební karty asi dvanáct tisíc korun. Ve třech případech byl úspěšný a obdržel přes tři tisíce korun. Celkově se tak škoda na odcizené kabelce s osobními věcmi a neoprávněně vybrané hotovosti z bankomatu vyšplhala na bezmála šest tisíc korun.

Během prošetřování případu navíc detektivové zjistili, že tento muž má nejspíš na svědomí i únorovou krádež softshellové bundy z vrátnice gymnázia na Praze 2 v Botičské ulici. Sedmašedesátiletý vrátný školy odešel před patnáctou hodinou na kontrolu objektu, a když po několika málo minutách vrátil zpět, v kanceláři už chyběla jeho sportovní bunda včetně pánské tašky s peněženkou, doklady, platebními kartami, mobilním telefonem, kšiltovou čepicí a léky na léčbu onemocnění srdce. Stejný muž jako v případě krádeže kabelky se pak třikrát snažil o výběr hotovosti z bankomatu na Nedvědově náměstí na Praze 4, ovšem bezúspěšně.

V souvislosti s těmito případy tak žádají kriminalisté veřejnost pomoc při pátrání po muži, kterého podezřívají ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. Jakékoli informace k totožnosti muže, jeho pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

K popisu hledaného:
muž je ve věku kolem čtyřiceti let, tmavší pleti. Má krátké prošedivělé vlasy a zjizvenou tvář. Oblečený byl do mikiny s kapucí vínové barvy a oranžové bundy rovněž s kapucí. Křížem přes hrudník měl zavěšenou tašku s černým popruhem.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce