TOPlist

PÁTRÁNÍ: Mladíci okradli toaletářku na Ládví

Hledani-mladici Policisté z místního oddělení v pražských Kobylisích pátrají od 16. ledna po dvou mladících, kteří okradli toaletářku ve stanici metra Ládví. Dva muži ve věku kolem dvaceti let přišli kolem sedmnácté hodiny na veřejné záchodky a oslovili toaletářku s tím, že nemají peníze na zaplacení, ovšem do zástavy by mohli dát svůj mobilní telefon. Toaletářce se mladíků zželelo a zdarma je pustila na toalety.

Po chvíli se ovšem vrátili a upozornili devětašedesátiletou ženu na to, že záchody jsou špinavé a bylo by vhodné je vyčistit. Žena proto zabouchla dveře s okýnkem od místnosti, kde vybírala poplatky, a šla uklízet. Když se ale vrátila, všimla si pootevřených dveří a ve vestibulu metra zahlédla utíkající mladíky. Později pak zjistila, že dvojice odcizila tržbu v hodnotě bezmála dva tisíce korun a její peněženku s pár sto korunami.

Policisté v souvislosti s tímto případem žádají veřejnost o pomoc při pátrání po mladých mužích, které podezřívají ze spáchání trestného činu krádeže a v případě dopadení a odsouzení jim hrozí až dvouleté vězení.

K popisu: Mladíci ve věku do dvaceti let jsou vysocí asi 170 centimetrů, střední postavy a mají snědší pleť. Jeden byl oblečený do červených teplákových kalhot s bílým pruhem, černé bundy bez kapuce a přes hrudník měl bílý popruh od tašky. Druhý mladík měl oblečené černé kalhoty, černou zimní bundu s kapucí se svítivě zeleným nebo žlutým vnitřkem a výrazným zipem stejné barvy.

Jakékoli informace k podezřelým mladíkům, jejich totožnosti, pohybu a pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce